5 najlepszych wskazówek przy remoncie kuchni

5 najlepszych wskazówek przy remoncie kuchni

Czy kuchnia w Twoim domu przez lata wyglądała tak samo? Myślisz o odświeżeniu przestrzeni w najbliższym czasie? Remont kuchni to świetna inwestycja, ponieważ zwiększają wartość Twojej nieruchomości, ale proces ten może być stresujący. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w podejmowaniu tego rodzaju przedsięwzięć.

Chociaż remont kuchni wymaga dużo ciężkiej pracy, istnieje kilka strategii, które można zastosować, aby ułatwić ten proces.

Oto pięć wskazówek, które możesz wypróbować, aby płynnie i bezproblemowo ulepszyć swoją kuchnię:

Zatrudnij odpowiednią ekipę

Bez względu na zakres remontu kuchni, nigdy nie rozpoczynaj go bez pomocy profesjonalistów. Zatrudnienie odpowiedniego zespołu ma kluczowe znaczenie, ponieważ ekipa będzie miała doświadczenie i sprzęt, aby zrealizować Twój wymarzony projekt kuchni.

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

Szukaj opinii wśród znajomych i od poprzednich klientów i oceniaj, czy kontrahenci byli w stanie świadczyć usługi wysokiej jakości. Zadowolony klient to najlepsza rekomendacja.
Poproś o referencje od znajomych i rodziny, zwłaszcza tych, którzy niedawno odnowili swoje kuchnie. Niech ich doświadczenie pomoże Ci przy podejmowaniu decyzji, na co zwrócić uwagę, a co powinno zapalić u Ciebie czerwoną lampkę.
Spotkaj się z kierownikiem i zadawaj pytania, dużo pytań dotyczących ich doświadczenia w branży. Nie zapomnij poprosić o próbki ich pracy.

Zobacz też: Jak wybrać stół do kuchni?

Zaplanuj budżet

Kuchnia jest istotną częścią domu, ale nie oznacza to, że powinieneś wydawać zaoszczędzone przez lata pieniądze na jej remont. Jasne, skłanianie się w tym kierunku może dać ci najlepszą kuchnię w Twojej okolicy, ale po drodze z pewnością pojawią się problemy.

Zminimalizuj stres i ciesz się swoją nową kuchnią, ustawiając i trzymając się realistycznego budżetu. Sprawdź, ile kosztują materiały i robocizna za elementy, które zamierzasz zlecić wykonawcom.

Nie zapomnij odłożyć pieniędzy na nagłe wypadki. Kwota powinna wynosić co najmniej 15-20% całego budżetu. Posiadanie budżetu awaryjnego zapewni Ci spokój, niezależnie od tego, czy napotkasz problemy, czy nie.

Przygotuj tymczasową kuchnię z wyprzedzeniem

Po rozpoczęciu remontu nie oczekuj, że będziesz mógł komfortowo korzystać z obszaru do przygotowywania posiłków. Wykonawcy zabronią korzystania z kuchni, aby móc spokojnie pracować. Zapewne odetną czasowo wodę i prąd.

Sposobem na zapewnienie sprawnego remontu kuchni jest zorganizowanie jakieś tymczasowej kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, projekt będzie przebiegał zgodnie z harmonogramem, a wykonawcy będą mogli swobodnie pracować.

Zaplanuj jak posprzątasz po remoncie

Po tym, jak wykonawcy opuszczą plac budowy i Twoja kuchnia będzie skończona, musisz pomyśleć o tym, jak zamierzasz poradzić sobie z gruzem. Jest to ważne, ponieważ brak takiego planu może prowadzić do stresu i dodatkowych wydatków.

Jednym z najłatwiejszych sposobów radzenia sobie z gruzem po remoncie jest wynajęcie kontenera. Dzięki tej usłudze zostanie on dostarczony do Twojego domu i zabrany gdy będzie pełny.

Odstresuj się, kiedy tylko możesz

Remonty kuchni mogą trwać dni, tygodnie, a nawet miesiące, w zależności od tego, jak bardzo chcesz zmienić przestrzeń. Zmiana stylu życia w celu dostosowania do remontu to już kłopot, nie wspominając o tym, że trzeba regularnie komunikować się z wykonawcami i sprawdzać postępy w realizacji projektu.

Dlatego po rozpoczęciu remontu kuchni warto odstresować się, kiedy tylko będzie to możliwe . Zestresowany umysł i ciało uniemożliwią Ci podejmowanie rozsądnych decyzji. Jeśli jesteś zestresowany, jak właściwie ocenić, jakich materiałów użyć na blat kuchenny? Czy myślisz, że możesz zdecydować, gdzie umieścić nowe szafki, jeśli jesteś zbyt zmęczony, by myśleć?

Kiedy twój umysł i ciało są odpowiednio wypoczęte, łatwiej będzie ci monitorować postępy renowacji, wyłapywać wady i wcześnie szukać środków zaradczych.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments