Salon w stylu skandynawskim – aranżacja

Salon w stylu skandynawskim – aranżacja

Salon to miejsce, które jest wizytówką naszego domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu w trakcie dnia, wypoczywając czy przyjmując gości. To całkowicie naturalne, że chcemy, by prezentował się jak najlepiej. Nie masz pomysłu, jak urządzić swój salon? Poznaj styl skandynawski.

Przestronny salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim to miejsce, które łączy w sobie estetykę i wysoki komfort. Podstawową kwestią jest funkcjonalność. Salon w stylu skandynawskim powinien być przestronny i wygodny, a nie tworzony na pokaz.

Prostota i minimalizm

Salon w stylu skandynawskim powinna cechować szlachetna prostota i minimalizm. Dominującymi kolorami są stonowane kolory natury: biel, szary, brązy, czasem zieleń i „brudny” niebieski. Bardzo ważne jest odpowiednie łączenie kolorów. Skandynawowie wykazują się pod tym względem wyjątkowym wyczuciem. Meble powinny być proste, pozbawione zbędnego przepychu i udziwnień, w tej kwestii mają dużo wspólnego ze stylem prowansalskim. Nie oznacza to, że ich design nie może być ciekawy. Kreatywność projektantów jest pod tym względem bardzo duża. Głównym meblem powinna być duża, nowoczesna kanapa, oprócz tego doskonale sprawdzą się drewniane szafki, komody, krzesła i stoliki.

Styl skandynawski może przejawiać się również w meblach takich jak ekskluzywne kanapy do salonu – ciekawe, nowoczesne kształty, szyk i elegancja, to cechy, które urzekają w wyborze kanapy. 

Materiały

Meble odpowiednie dla stylu skandynawskiego powinny być drewniane. Idealnym rozwiązaniem będzie również drewniana podłoga. Drewno może być zarówno pomalowane jedynie przezroczystym lakierem, jak i kryjącą białą farbą. Do tego doskonale sprawdzą się dodatki z takich materiałów jak wełna, len, czy bawełna.

Zobacz też: Jak wybrać stół do kuchni?

Stwórz atmosferę domowego ciepła

Styl skandynawski wcale nie musi być chłodny. Za pomocą odpowiednich dodatków możemy łatwo stworzyć atmosferę domowego ciepła. Można w tym celu wykorzystać na przykład duże poduchy, dywany, koce i pledy. Aby przełamać stonowane kolory i ożywić wnętrze, mogą być one w bardziej jaskrawych barwach: na przykład zielonym, niebieskim, pomarańczowym czy czerwonym. Sprawdzą się również ceramiczne wazoniki i inne ozdoby.  W ten sposób Twój salon będzie emanował domowym ciepłem.

Materiał Sponsorowany

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments