Wskazówki do projektowania małej sypialni

Wskazówki do projektowania małej sypialni

Jeśli pracujesz z małą przestrzenią sypialni, może być trudno wiedzieć, co jest priorytetem przy jej urządzaniu. Niezależnie od tego, czy projektujesz sypialnię gościnną, główną czy dziecięcą, stworzenie przestrzeni, w której poczujesz się jak w sanktuarium jest możliwe przy użyciu odpowiednich narzędzi!

Po pracy z różnymi rodzajami sypialni w naszych projektach dla klientów i w naszym programie Netflix Dream Home Makeover, nauczyliśmy się, że chociaż nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jest kilka sztuczek, o których warto pamiętać.

Oto kilka z naszych najlepszych wskazówek dotyczących projektowania małych sypialni:

Nadaj priorytet rzeczom najważniejszym

Prawda jest taka, że prawdopodobnie nie potrzebujesz tak wiele, jak Ci się wydaje. Naszym zdaniem, łóżko i komoda to jedyne niezbędne elementy; dodatkowo, oba te elementy dają możliwości stylizacji! Łatwiej powiedzieć niż zrobić, gdy masz mało miejsca, ale przepełnienie pokoju meblami tylko zmniejszy optycznie przestrzeń.

Zobacz też: Białe meble – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Przemyśl szafkę nocną

Chociaż uwielbiamy formę i funkcjonalność szafek nocnych, czasami trzeba przemyśleć ich zastosowanie w małej sypialni. Wybór mniejszych, stojących na nóżkach mebli jest zawsze dobrym pomysłem, aby nadać pomieszczeniu bardziej otwarty charakter. Mały stolik lub taboret może nawet pełnić funkcję szafki nocnej, w której zmieścisz kilka niezbędnych drobiazgów.

Jeśli drzwi szafy znajdują się zbyt blisko jednej z szafek nocnych, spróbuj stworzyć asymetryczny wygląd, rezygnując z szafki nocnej po jednej stronie lub nawet łamiąc „zasady” i całkowicie rezygnując z szafek nocnych!

W pełni wykorzystaj przestrzeń na ścianach

Mały pokój może być interesujący wizualnie bez dużej ilości przedmiotów na podłodze. Stworzenie punktu centralnego poprzez powieszenie sztuki nad łóżkiem, na pustej ścianie, a nawet nad szafką nocną da oczom miejsce do odpoczynku i da złudzenie większej przestrzeni.

Bądź kreatywny z oświetleniem

Oświetlenie nastrojowe jest szczególnie ważne w sypialni, a nakładanie różnych rodzajów oświetlenia może pomóc w oświetleniu każdej winiety, dzięki czemu mały pokój wyda się bardziej interesujący. Jeśli nie masz miejsca na lampę podłogową (lub nawet stołową), spróbuj zamontować kinkiety nad szafkami nocnymi!

Zwróć uwagę na materiały

Zastosowanie w małej sypialni minimalistycznych i lekkich materiałów, takich jak pościel i tekstylia, może sprawić, że pokój stanie się zrelaksowany i otwarty. Pomyśl o pościeli, dywanach w jasnych kolorach i poduszkach w stonowanych kolorach!

Dodaj lustra

Bez względu na to, czy stoją na podłodze, czy są zawieszone nad komodą lub konsolą, lustra czynią cuda, sprawiając, że pokój wydaje się większy i bardziej otwarty. Poza tym, to całkiem wygodne mieć je w miejscu, w którym się ubierasz! Lustra podłogowe to świetny sposób na wypełnienie przestrzeni bez zajmowania dużej ilości miejsca. Lustra powieszone na ścianach oszukują oko, że przestrzeń jest większa niż się wydaje.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments