5 powodów, dla których warto postawić w ogrodzie na lampy solarne

5 powodów, dla których warto postawić w ogrodzie na lampy solarne

Urządzasz ogród i właśnie jesteś na etapie planowania oświetlenia? Podczas zakupów zdecydowanie warto zwrócić uwagę na lampy solarne, których ogromna popularność nie jest przypadkowa. Takie produkty mogą bowiem pochwalić się licznymi zaletami, z którymi tradycyjne modele pod wieloma względami nie mogą konkurować. Sprawdź, dlaczego warto postawić w ogrodzie na lampy solarne.

Energooszczędność

Zdecydowanie najważniejszą zaletą takiego oświetlenia jest jego energooszczędny charakter. Lampy solarne całoroczne w ogóle nie potrzebują prądu, dzięki czemu można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Ogród może być jasny i wyglądać naprawdę efektownie, a rachunki za prąd nadal pozostaną takie same. Jest to obecnie szczególnie ważne, ponieważ ceny za zużycie energii elektrycznej nieustannie rosną. Na dodatek zakup lamp solarnych zazwyczaj wcale nie jest większym wydatkiem niż zaopatrzenie się w tradycyjne produkty.

Ekologia

Oświetlenie solarne ogrodu to niemal obowiązkowa opcja dla osób, którym zależy na ochronie środowiska. Takie lampy są zasilane energią słoneczną, która jest uważana za odnawialne źródło energii. Należy pamiętać, że prąd z sieci w Polsce nadal jest wytwarzany przede wszystkim z węgla kamiennego i brunatnego. Zminimalizowanie zużycia energii elektrycznej z sieci może zatem przyczynić się również do poprawy jakości powietrza. Ponadto w lampach solarnych stosują się diody LED, które są uznawane za ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych żarówek ze względu m.in. na brak metali ciężkich i znikomą produkcję ciepła.

Łatwość montażu

Fani ogrodowych lamp solarnych cenią je również za łatwość montażu. Takie oświetlenie nie wymaga podłączenia do sieci energetycznej, co umożliwia postawienie latarni niemal w dowolnym miejscu działki. Należy jedynie zadbać o to, żeby lampy miały dostęp do promieniowania słonecznego i były dobrze osadzone w podłożu. Oświetlenie solarne pozwala na szybkie i bezproblemowe stworzenie wymarzonego ogrodu. Ponadto brak konieczności prowadzenia kabli w ogrodzie oznacza również niższy koszt wykończenia aranżacji.

Bezproblemowe użytkowanie

Do plusów lamp solarnych można również zaliczyć ich bezproblemowe użytkowanie. Do naładowania takiego oświetlenia wystarczy często zaledwie od 4 do 7 godzin ekspozycji na słońce. Czas świecenia niektórych modeli może natomiast wynieść nawet 3 noce. W ten sposób pojedyncze pochmurne dni nie powinny spowodować braku światła w ogrodzie. Na dodatek diody LED mają długą żywotność i mogą być do wymiany np. po 50 000 godzin.

Nowoczesność

Ogrodowe lampy solarne to obecnie często bardzo innowacyjne produkty. W ofercie sklepu online Sternhoff można znaleźć modele wyposażone w czujnik ruchu. W ten sposób w niektórych częściach ogrodu można zapewnić oświetlenie tylko w przypadku obecności człowieka. Lampy solarne mogą mieć też w zestawie pilot, który umożliwi bezprzewodowe sterowanie oświetleniem. Bez wychodzenia z domu można np. włączyć lampę bądź zwiększyć jasność.

Materiał Partnera

fot. materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments