Jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego?

Jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego?

Bez wątpienia domofony z kamerą stanowią przyszłość budynkowych instalacji kontroli dostępu, sterowanych z poziomu mieszkania czy apartamentu. W artykule rozważamy, jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego spełni Wasze oczekiwania. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesny video domofon powinien cechować się przede wszystkim niezawodnym działaniem i intuicyjną obsługą. To jedna nie wszystko, czego oczekują wymagający użytkownicy od profesjonalnego zestawu wideodomofonowego. Współczesne wideofony umożliwiają nie tylko komunikację głosową i obrazową z osobami przebywającymi na zewnątrz. Wybrane modele zapewniają również możliwość komunikacji interkomowej oraz zdalne zarządzanie systemem.

Wideodomofon do domu jednorodzinnego – jak wybrać najlepszy model?

Praktyczny wideodomofon do domu jednorodzinnego to sprzęt, cechujący się szeregiem rozmaitych funkcji i parametrów technicznych. Poniżej przedstawiamy wskazówki, które podpowiedzą, jak wybrać najlepszy model wideofonu, dostępny w polskich sklepach internetowych, takich jak sklep-ecsystem.pl.

  • Liczba stacji abonenckich – jeżeli planujemy montaż więcej niż jednej stacji abonenckiej w domu jednorodzinnym, to możemy zastanowić się nad wyborem bardziej rozbudowanych systemów. Jednym z nich jest wideodomofon dwurodzinny z kamerą Bas IP.
  • Obsługa użytkownika – czytelny interfejs i możliwość obsługi przy użyciu intuicyjnego, graficznego menu to zdecydowane zalety video domofonu. Zestaw wideodomofonowy powinien być łatwy w obsłudze dla każdego, niezależnie od jego umiejętności technicznych.
  • Metody kompresji obrazu – warto mieć na uwadze, że wideofon musi transmitować sygnał z kamery video. Transmisja może być realizowana za pomocą okablowania, sieci komputerowej LAN albo Wi-Fi, jednak dobra kompresja sprawi, że nie przeciąży ona łącza.
  • Wsparcie dla kontroli dostępu – dobrą praktyką jest wybór wideodomofonu do domu jednorodzinnego, który jest zintegrowany z małym systemem kontroli dostępu. Taki video domofon umożliwia otwieranie drzwi również przy pomocy kodu lub karty RFID.
  • Zdalne zarządzanie – wiele modeli umożliwia podłączenie do internetu poprzez sieć Wi-Fi albo LAN. W efekcie użytkownik zyskuje możliwość zdalnego zarządzania – odbierania rozmów czy otwierania drzwi – z dowolnego miejsca przy użyciu aplikacji mobilnej.
  • Jakość wykonania sprzętu – niezmiennie ważnym aspektem wyboru zestawu wideodomofonowego jest wykonanie i atrakcyjne wzornictwo. Na rynku są dostępne także produkty wyposażone w odporną na mróz stację bramową z technologią „no frost”.
  • Dostępność dodatkowych opcji – komunikacja NFC, wsparcie dla technologii Bluetooth BLE czy obsługa kodów QR Code to kolejne aspekty, które można wziąć pod uwagę, planując zakup wideodomofonu do domu jednorodzinnego.

W przypadku systemów domofonowych z kamerą video ważne jest również odpowiednie zasilanie. Warto zwrócić uwagę na modele, wspierające technologię PoE. Jej zastosowanie sprawia, że nie musimy prowadzić dedykowanego okablowania zasilającego dla wideodomofonu. Technologia Power over Ethernet zapewnia zasilanie urządzeń przy użyciu jednej skrętki sieci komputerowej.

Wideodomofon dwurodzinny – rozwiązanie dla domów z wieloma mieszkańcami

Wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie, że wideodomofon dwurodzinny to dobre rozwiązanie dla domów z wieloma mieszkańcami. Sprzęt sprawdza się doskonale w sytuacji, gdy budynek mieszkalny jest zamieszkiwany przez wielopokoleniową rodzinę. Wówczas na każdym piętrze można zainstalować panel abonencki, dzięki któremu możliwe jest otwieranie drzwi wejściowych, furtki na posesję czy bramy wjazdowej oraz weryfikacja osób dzwoniących.

Wideodomofon Bas IP – jakie są zalety i wady urządzeń tej marki?

Często polecanym przez instalatorów rozwiązaniem jest wideodomofon Bas IP. Jakie są zalety i wady urządzeń tej marki? Przede wszystkim użytkownicy zyskują wsparcie dla protokołu TCP/IP oraz technologii PoE. Atutem jest również czytelny interfejs i możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej. Niektórzy jako wadę uznają wysoką cenę sprzętu. Jeżeli szukasz urządzeń z tej kategorii, to sprawdź bogatą ofertę wideofonów w sklepie internetowym sklep-ecsystem.pl.

Materiał partnera

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments