Sposoby usuwania plam z blatów kwarcowych

Sposoby usuwania plam z blatów kwarcowych

Jeśli zastanawiałeś się nad inwestycją w nowe blaty kwarcowe, być może zastanawiasz się też jak zadbać o te piękne nowe powierzchnie w swoim domu. Jest wiele cech kwarcowych blatów, głównie chodzi o ich trwałość i różnorodność wzorów oraz wykończenia. Mało kto jednak pamięta, że blaty kwarcowe są łatwe w pielęgnacji, a to istotna cecha, którą docenia się dopiero po czasie.

Kwarc nigdy nie zagłębia się, nie rysuje ani nie pęka przy regularnym użytkowaniu. Kwarc jest bardzo trwały i zapewnia błyszczącą i spektakularnie wyglądającą powierzchnię blatu do kuchni, łazienek i każdej innej przestrzeni, która potrzebuje użytecznej i atrakcyjnej powierzchni blatu.

Czym są blaty kwarcowe?

W przeciwieństwie do materiałów z kamienia naturalnego, blaty z kwarcu są pozbawione niedoskonałości. Oznacza to, że kwarc z łatwością poradzi sobie z codziennym użytkowaniem i nigdy nie będzie wymagał szlifowania i ponownego uszczelniania ze względu na codzienne zużycie.

Kwarc ma również tę zaletę, że jest łatwy w instalacji i znacznie mniej podatny na pękanie lub inne problemy, które nękają naturalnie występujący kamień lub inne materiały, które można wybrać na blaty. Istnieje wiele powodów, dla których kwarc jest popularnym wyborem, a jego trwałość jest na szczycie listy.

Jak usunąć plamy z blatów kwarcowych?

Plamy nie są częstym problemem w przypadku blatów z kwarcu, ale jednak ich wystąpienia nie można wykluczyć.

Trudne do usunięcia plamy mogą się pojawić na każdym blacie, ale istnieje kilka łatwych sposobów na ich usunięcie, o których każdy właściciel domu powinien wiedzieć.

Środek do usuwania kleju

To świetny produkt, który możesz mieć w swoim zestawie do usuwania plam z blatów. Nanieś produkt w miejscu plamy odstaw na 5 do 10 minut. Użyj mokrej szmatki, aby wytrzeć wszystko.

Jeśli plama jest uporczywa, możesz użyć ciepłej szmatki i kolejnej warstwy zmywacza do kleju. Środek do usuwania kleju ma właściwości bardzo wysokiej lepkości, które są idealne do usuwania lepkiego brudu z powierzchni blatu.

Tarcie Alkoholem

Wcieranie alkoholu to kolejny świetny sposób na usunięcie plam. Użyj mokrej szmatki i wetrzyj w plamę alkohol. Następnym krokiem jest wycieranie plamy ciepłą szmatką. Możesz powtórzyć ten proces więcej niż raz, jeśli plama nie zejdzie za pierwszym podejściem.

Niektórzy zalecają też czyszczenie wodą i mydłem pomiędzy wcieraniem kolejnych warstw alkoholu. Jeśli czyścisz w tej właśnie sposób, zachowaj jedną szmatkę na każdy rodzaj czyszczenia.

Środek do czyszczenia szkła

Czasami najłatwiejszym i najskuteczniejszym środkiem czyszczącym jest płyn do mycia szyb. Jest to również świetny sposób na codzienne czyszczenie blatów kwarcowych. Spryskaj plamę płynem do mycia szyb i pozostaw na kilka minut.

Wytrzyj wilgotną ściereczką, a plama powinna zniknąć. Zawsze skontaktuj się z producentem blatów kwarcowych, aby mieć pewność, że środek do czyszczenia szkła nie zaszkodzi wykończeniu, które zostało nałożone na blaty. W większości przypadków powinno to być całkowicie bezpieczne, ale zawsze warto to sprawdzić.

Jak zapobiegać powstawaniu plam?

Chociaż usuwanie plam z powierzchni blatów kwarcowych jest często łatwe, istnieje kilka dobrych metod, których można używać codziennie, aby zapobiec powstawaniu plam w przyszłości.

Nie pozwól, aby wycieki osiadły na twoich blatach. Jest to dobra zasada, bez względu na materiał, z którego są wykonane. Zawsze usuwaj rozlany płyn łagodnym mydłem i wodą, gdy tylko się pojawi. Należy również pamiętać, aby podczas wycierania bałaganu używać czystych i miękkich ręczników, aby nie uszkodzić powierzchni blatów.

Unikaj używania ściernych lub szorstkich środków czyszczących. Kwaśne środki czyszczące uszkadzają wykończenie blatów kwarcowych, narażając je na zabrudzenia, które w innym przypadku nie stanowiłyby problemu. Woda z mydłem to zwykle wszystko, co jest potrzebne do czyszczenia i pielęgnacji blatów kwarcowych.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments